Ota yhteyttä

Terveysvalvonnan yhteystiedot

HENKILÖKUNTA 

Terveysvalvonnan johtaja Maria Tirkkonen
puh. 040 129 5120

maria.tirkkonen@mikkeli.fi

Toimistosihteeri Anne Salmi
(tavoitettavissa ma, ti ja ke aamupäivästä)
puh. 040 129 4880
anne.salmi@mikkeli.fi

vs. Terveystarkastaja Sari Björnholm

puh. 040 530 8779
sari.bjornholm@mikkeli.fi
  • Elintarvikevalvonta

Terveystarkastaja Nina Gynther
puh. 044 794 4705
nina.h.gynther@mikkeli.fi

  • Elintarvikevalvonta

    Terveystarkastaja Jarno Laitinen
    puh. 0400 818 942
    jarno.laitinen@mikkeli.fi

    • Asumisterveys ja asunnontarkastukset
    • Tupakointikiellot ja rajoitukset 

    Terveystarkastaja Lasse Lähde
    puh. 044 794 5560
    lasse.lahde@mikkeli.fi

    •  Sosiaalihuollon yksiköt
    •  Päiväkodit ja koulut
    •  Majoitustoiminta
    •  Melu sisätiloissa
    •  Tuhoeläimet
    •  Tatuointiliikkeet
    •  Kauneushoitolat
    • Talous- ja uimavesi

    Terveystarkastaja Marko Nyyssönen
    puh. 044 794 5330
    marko.nyyssonen@mikkeli.fi

    • Talous- ja uimavesi
    • Asumisterveys ja asunnontarkastukset
    • Tupakkatuotteiden ja nikotiinivalmisteiden myyntiluvat

    Terveystarkastaja Noora Pesonen
    virkavapaalla

    • Elintarvikevalvonta

    Terveystarkastaja Anneli Tirkkonen
    puh. 044 794 4706
    anneli.tirkkonen@mikkeli.fi

    • Elintarvikevalvonta

    vs. Terveystarkastaja Antti Äikäs
    puh. 044 794 4707
    antti.aikas@mikkeli.fi

    • Sosiaalihuollon yksiköt
    • Majoitustoiminta
    • Liikuntatilat
    • Tupakkatuotteiden ja nikotiinivalmisteiden myyntiluvat

     

      KÄYNTIOSOITE

      Mikkelin toimipaikka
      Maaherrankatu 9-11
      50100 Mikkeli

      Mäntyharjun toimipaikka
      Sairaalantie 5
      52700 Mäntyharju

      Kangasniemen toimipaikka
      Sairaalantie 15
      51200 Kangasniemi

      Terveysvalvonnan 
      yhteinen sähköposti:
      terveystarkastajat@mikkeli.fi